چاپ روی پلاستیک مخصوصا ورقه ها پلاستیکی کاربرد های بسیار زیادی دارد. چاپ روی پلاستیک انواع مختلفی دارد در مقالات قبل شما را با بهترین روش های چاپ روی پلاستیک با چاپ اسکرین آشنا کردیم و همچنین اطلاعاتی در مورد تکنولوژی چاپ روی پلاستیک در اختیارتان قرار دادیم. در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با کاربرد ها و روش های دیگری برای پرینت و چاپ روی پلاستیک آشنا کنیم.

روش هایی که برای چاپ روی پلاستیک استفاده می شوند بسیار دقیق هستند. بیشتر اوقات روش ها و تکنیک هایی که برای چاپ روی پلاستیک انجام می شود تنها بر روی پلاستیک قابل انجام است.

نکته مهمی که در چاپ روی پلاستیک مطرح می شود مربوط به انرژی سطح پلاستیک است. انرژی سطح باعث می شود که سطح مورد نظر مایعات را جذب نکند. پلاستیک بر خلاف کاغذ تمایل به جذب هیچ چیزی را ندارد. به همین خاطر است که انرزی سطح مهم است. هنگامی که انرژی سطح کم باشد مایع باعث می شود شکل سطح تغییر پیدا کند. در این صورت جوهر خشک نمی شود. هر نوع جوهری با انرژی سطح متفاوتی کارایی دارد. به همین خاطر دانستن این نکات ضروری است: کی می توان چاپ روی پلاستیک را انجام داد و از چه نوع پلاستیکی باید برای چاپ و پرینت استفاده کرد؟ آگاهی در مورد روش پرینت و همچنین شناخت جوهر.

کسانی که به دنبال روش های معمول برای چاپ روی پلاستیک هستند مانند چاپ افست، لیتو و چاپ اسکرین، ما به آنها پیشنهاد می دهیم تا ابتدا نمونه ایی از موادی که می خواهند چاپ را انجام دهند با دستگاه های مربوطه جوهر افشان انجام دهند. سپس چاپ روی پلاستیک را به طور کامل انجام دهند. به همین خاطر اطلاعات مربوط به امتحان کردن و آزمایش اولیه پرینت و چاپ روی پلاستیک باید بررسی شود تا نتیجه موفقیت آمیزی به دست آید.

درباره چاپ روی پلاستیک

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • چهارده + 19 =