گسترش مصرف پلاستیک در زندگی ما باعث شده است تا بخواهیم به وسیله ی چاپ روی پلاستیک به شکل بهتر و حرفه ایی تری از پلاستیک استفاده کنیم. از چاپ روی پلاستیک می توانیم برای تزئینات هر چیزی استفاده کنیم. تزئینات ساده، ظریف و زیبا، ساخت لوگو برای برندی که دارید، یا برای مسائل شخصی خودتان می توانید از چاپ روی پلاستیک استفاده کنید.

چاپ روی پلاستیک تنها محدود به محصولات عکس دیجیتالی نمی شود بلکه می توان به طور مستقیم روی کارت های شناسایی، گواهینامه رانندگی، کارت ویزیت و بسیاری از کارت های دیگر، چاپ انجام داد. برای اطلاعات بیشتر می توانید مقاله ی نکاتی در باره ی کارت ویزیت را بخوانید.

اطلاعاتی در مورد چاپ روی پلاستیک

چاپ روی پلاستیک ورقه ایی و فیلمی یکی از ابتدایی ترین کاربرد های چاپ روی پلاستیک است. با این حال تکنیک های به کار رفته در چاپ روی پلاستیک بسیار مفصل است. نکته ی اصلی در چاپ روی پلاستیک، انرژی سطحی موجود در ساختار پلاستیک است. انرژی سطحی باعث می شود که مایعات جذب نشوند. در واقع پلاستیک با کاغذ متفاوت است چرا که هیچ چیزی را جذب نمی کند. به همین دلیل است که انرژی سطحی در چاپ روی پلاستیک موضوع مهمی است. وقتی که سطح پلاستیک انرژی سطحی کمی داشته باشد، مایعات تمایل پیدا می کنند که به درون آن مکیده شوند و این باعث می شود که چاپ روی پلاستیک به خوبی انجام نشود. برای همین جوهر نمی تواند خشک شود. هر نوع جوهری سطح انرژی خاصی را برای چاپ روی پلاستیک لازم دارد. علاوه براین پلاستیک های مختلف و فرمول ساختاری آنها خواستار انرژی سطحی متفاوتی هستند. بنابراین در چاپ روی پلاستیک در واقع باید متوجه باشید که از چه نوع پلاستیکی استفاده کنید و همچنین چه نوع جوهری را باید به کار ببرید.

برای کسانی که به دنبال چاپ روی پلاستیک به شکل دیجیتالی هستند، اولین ومهمترین موضوعی که باید متوجه اش باشند این است که بدانند می خواهند از چه لوازمی برای چاپ استفاده کنند. پرینترهای لیزری، پرینترهای جوهر افشان، پرینتر های جوهر افشان تجاری، پرینترهای کامپیوتری و مدل های مختلف دیگر پرینتر برای چاپ روی پلاستیک استفاده می شوند.

درباره چاپ روی پلاستیک

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • شانزده + چهارده =