چاپ روی پلاستیک بسته به نوع محصول مورد نیاز می تواند به طرق مختلفی صورت پذیرد. چاپ بر روی ورقه های پلاستیکی سخت معمولا بر یک دستگاه چاپ فشاری لیتوم مخصوص برای چاپ UV انجام می شود. برخلاف سایر دستگاه چاپ فشاری معمول، چاپ UV روی پلاستیک به جوهرهای خاص و مواد شیمیایی مخصوص و همچنین یک واحد خشک کننده ماورا بنفش نیاز دارد. برخی محصولات که بر روی دستگاه چاپ فشاری لیتوگرافیک تولید می شوند عبارتند از:

-ایتم های نمایش POP/POS

-کیف پول، کلاسور و پوشه های پلی پروپیلن

-چاپ کارت پلاستیکی

-تابلوچسب ها، برچسب های وینیل و نگاره سازی پنجره ها

-چاپ ذره بینی

-بسته بندی پلاستیکی

این موارد صرفا برخی از محصولات رایج تری هستند که هنگام چاپ ماورابنفش روی پلاستیک تولید می شوند.

چاپ گراور روی پلاستیک

در بریتانیا تعداد اندکی چاپگر گراور وجود دارد و هیچ کدام انها روی پلاستیک چاپ نمی کنند. وقتی نیاز به چاپ با رزولوشن بالا روی کیسه های پلی اتیلنی یا مواد پلی پروپیلن وجود دارد، از شرکای منتخبمان در شرق دور کمک می گیریم. واردات از هر کشور خارج از اتحادیه اروپا نیاز به دانش تخصصی از محصول و همچنین مالیات واردات و حمل و نقل دارد. همچنین خطراتی را نیز به همراه دارد. پیشتر مشخص کرده ایم که چگونه همه تامین کنندگان در بریتانیا با هم یکسان و شبیه نیستند اما این امر در شرق دور حتی بیشتر به چشم می اید. تعداد بسیاری از افراد واسطه وجود دارند که هیچ تجربه صنعتی مستقیمی ندارند و حتی کلاهبردارانی خود را به عنوان تولیدکننده جا می زنند تا پول شما را بگیرند. شرکت های بریتانیایی روابطی با شرکای مورد اعتماد در چین، هند، و سایر کشورهای شرقی برقرار می کنند که کار با کیفیت بالا را در زمان مذکور تولید می کنند.

چاپ اسکرین روی پلاستیک

چاپ اسکرین یکی دیگر از روشهای چاپ روی پلاستیک است اما این فرایند معمولا برای مواد بنرها یا مواد سخت استفاده می شود. کیفیت چاپ اسکرین برای نگاره سازی های با رزولوشن بالا که نیاز دارد از فاصله کوتاه کمتر از ده متر دیده شود، مناسب نیست اما برای فواصل بیشتر از ان معمولا تناسب قابل قبولی دارد. چاپ اسکرین نوع دیگری از چاپ ماورابنفش می باشد پس مجددا نیاز به جوهرهای خاص در واحد های خشک کننده ماورا بنفش دارد. چاپ روی مواد سخت و محکم مانند برد فوم و دیبوند برای محل فروش، روکش دفتری یا استندهای نمایشگاه می تواند با استفاده از چاپ اسکرین انجام شود. یک گزینه جایگزین با رزولوشن بالا برای این محصولات، استفاده از چاپ جوهرافشان دیجیتال مسطح می باشد. این امر همچنین ممکن است در مقادیر بسیار پایین هزینه کمتری داشته باشد اما در مقادیر بالا غالبا اجرا پذیر نیست.

می توانید به سایت مراجعه کنید و از نحوه کار ما اطلاعات کسب کنید. برای اطلاع از اینکه روی چه مواد پلاستیکی می توانید چاپ کنید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید. برای اطلاع از قیمت چاپ روی پلاستیک نیز می توانید با همکاران متخصص ما در این خصوص صحبت کنید.

 

درباره چاپ روی پلاستیک

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • هفده − سیزده =