نیاز به چاپ روی پلاستیک برای بسیاری از کسب و کارها و تجارت ها بطور فزاینده ای ضروری و لازم گشته است. به جز کاغذ، تکنولوژی نوآورانه مورد استفاده پرینتر جوهر افشان امروزه به کسب و کارها اجازه می دهد تا به طور مستقیم بر روی محصولات پلاستیکی، طرح های مد نظرشان را چاپ کنند. بنابراین برای صاحبان کسب و کار و مشاغل ضروری است که از انواع پلاستیک که عموما در بازار در دسترس هستند و انواع چاپگرهایی که منحصرا برای چاپ روی انها بهینه سازی شده اند، مطلع باشند.

پیش از انجام هر گونه چاپی و برای بهتر شناختن چاپ روی پلاستیک، بهتر است چندین مطلب مفید و اساسی درباره چاپ روی پلاستیک بدانیم:

سطوح چاپی

همانطور که همگی می دانیم امروزه گزینه های مختلفی برحسب سطوح پلاستیکی موجود برای مشاغل و کسب و کارها وجود دارد تا برای بسته بندی مد نظرشان انتخاب کنند. هر یک از این موارد دارای معایب و مزایای خودشان می باشند. بسته به الزامات و شرایط مورد نیاز برای کسب و کارتان و بودجه چاپ مد نظرتان برای عملیات و کارهای خودتان، چهار نوع ورق اصلی در دسترس است:

پلی استایرن

معمولا برای خدمات نشانه گذاری و بسته بندی مورد استفاده قرار می گیرد، این ماده به صورت ایده الی برای فرایندهای مقرون به صرفه مناسب است. با وجود قابلیت بازیافت و سازگاری با دستگاه، چاپ تصاویر با وضوح بالا در این ورق آسان تر است. با این حال چندان هم سازگار و منعطف نبوده و نمی توان انها را بهم ریخت. انها برای تماس مستقیم با کالاهای خوراکی سازگاری لازم را ندارند و با گذشت زمان شکننده و بی دوام می شوند.

پلی پروپیلن

این ماده معمولا برای تولید کیسه های پلی اتیلنی، برچسب ها و تگ ها مورد استفاده قرار می گیرد. خم کردن این نوع مواد اسان بوده، سبک می باشد و به راحتی قابل بازیافت می باشد. همچنین برای تماس مستقیم با مواد خوراکی مناسب و سازگار است. این نوع ورق برای چاپ طراحی های ساده ایده ال بوده و متصل سازی این ورق ها دشوار می باشد. انها در برابر گسستگی به اندازه سایر گزینه ها مقاوم نیستند.

وینیل سخت

پلی وینیل کلرید که همچنین به وینیل سخت معروف است، یکی از محبوب ترین مواد چاپ می باشد. این نوع ماده واقعا دوام پذیر می باشد، PVC یک ماده سازگار با دستگاه بوده و در برابر تخریب اشعه ماورا بنفش مقاوم می باشد. با این حال این نوع ماده انعطاف پذیری پلی پروپیلن را ندارد و به اندازه ان هم بازیافت پذیر نمی باشد.

پلی استر

پلی اتیلن ترفتالات یا PET بطور معمول برای ساخت منابع سازگار با فضای باز مانند دکل های قایق بادبانی و پلاک اسم استفاده می شود.این نوع ماده محکم و ثابت و پایدار بوده، سازگار با دستگاه می باشد.همچنین در مقایسه با سایر گزینه ها گران قیمت تر بوده و به اندازه انها نیز انعطاف پذیر نمی باشد

توجه داشته باشید که چاپ روی پلاستیک را تنها به متخصصان این کار بپردازید تا هزینه اضافی برای شما ایجاد نکند. تا ارائه مقالات آتی با ما همراه باشید.

درباره چاپ روی پلاستیک

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • هفده − 16 =