همانطور که بون شک می دانید چاپ روی پلاستیک ، فیلم ها و صفحات پلاستیک بسیار رایج می باشد. با این وجود، تکنیک ها و روش های مورد استفاده برای چاپ روی پلاستیک بسیار متنوع و پر از جزییات می باشند. رایج ترین تکنیک ها و روش های چاپ روی پلاستیک با خود جنس مواد پلاستیک مورد استفاده و نحوه چاپ سروکار دارد.

مساله اصلی که در خصوص چاپ روی پلاستیک وجود دارد ، انرژی سطح پلاستیک است که در انواع مختلف پلاستیک فرق می کند. انرژی سطح نکته کلیدی در خصوص سطوحی است که مایعات را جذب نمی کنند. باید توجه داشته باشید که پلاستیک با کاغذ فرق می کند و چاپ روی پلاستیک با روش چاپ روی کاغذ یا ارچه و کیسه بسیار متفاوت است. پلاستیک معمولا هیچ گونه مایعی جذب نمی کند و به همین دلیل است که در این نوع چاپ انرژی سطح از اهمیت ویژه ای برخوردار است. اگر سطحی دارای انرژی سطح کم باشد، این مشکل به وجود می آید که مایعات به صورت قطرات در می آیند و شکل اصلی خود را از دست می دهند. بنابراین از خشک شدن جوهر بر روی پلاستیک و به جا ماندن لکه جلوگیری کنید. انواع مختلف جوهر به سطوح متفاوت انرژی سطح نیاز دارند تا جذب شوند. انواع مختلف پلاستیک و فرمول ساخت آن ها دارای انرژی های سطح متفاوت می باشد. بنابراین هنگام بررسی این مورد که آیا می توان روی پلاستیک چاپ کرد، نوع دقیق پلاستیک مورد استفاده و نحوه چاپ و جوهر مورد استفاده بسیار مهم می باشند. معمولا انرژی سطح به جنس مرغوب پلاستیک بستگی دارد و اگر برای شما اهمیت دارد که چاپ روی پلاستیک  شما چاپی به خصوص باشد پیشنهاد می کنیم در جاهای مطمئن چاپ روی پلاستیک انجام دهید.

چاپ1

برای افرادی که به دنبال چاپ دیجیتال می باشند، اولین و مهم ترین نکته ، بررسی تجهیزات مورد استفاده برای چاپ روی پلاستیک نظیر پرینت لیزری، پرینت جوهرافشان، دستگاه های ایریس، روش ها سابلیمیشن و سایر موارد می باشد. پس از تعیین دقیق نوع و تجهیزات مورد نیاز چاپ، می توان به تعیین نحوه سازوکار نوع ماده مورد نظر پرداخت. این اطلاعات باید همواره به صورت تست چاپ در دسترس باشند.

فیلم و صفحات پلاستیک بسیار زیادی وجود دارند که هر کدام برای یک نوع کاربرد مخصوصی بهینه می باشند. برای مثال ، فیلم پلی استر با آماده سازی های اولیه در دسترس می باشند. این آماده سازی ها باعث می شوند که انرژی سطح به مقدار کافی افزایش یابد تا پلاستیک برای چاپ افست و روش های چاپ مختلف آماده شود. اکثر صفحات پلاستیکی اطلاعات مخصوص به خود در رابطه با قابلیت چاپ شدن دارند. مجموعه ما به شما کمک می کند که پیچیدگی های موجود در رابطه با چاپ روی پلاستیک را به آسانی متوجه شوید و مطابق با خواسته و نیاز خود بر روی انواع پلاستیک چاپ کنید.

در خصوص آشنایی با چاپ روی پلاستیک و انواع آن، می توانید انواع چاپ روی پلاستیک ما را در سایت مشاهده نمایید.

درباره چاپ روی پلاستیک

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 10 + شانزده =