همانطور که در مقاله پیشین بیان شد با داشتن پرینتری سالم در خانه و وجود کمی علاقه و حوصله شما می توانید چاپ روی پلاستیک را در خانه انجام دهید. اگر مقاله پیشین چاپ روی پلاستیک را خوانده باشید خواهید دید که در آن مقاله، به دو مرحله اولیه چاپ روی پلاستیک اشاره کردیم و آن دو مورد شامل تهیه ورق پلاستیک مناسب و نحوه چاپ روی قسمت زبر پلاستیک و روش قرار دادن ورق پلاستیکی در پرینتر بودند. در این مقاله نیز می خواهیم دیگر مراحل باقی مانده که باید به ترتیب پیش بروید تا بتوانید در خانه چاپ روی پلاستیک داشته باشید را به شما بگوییم.

مرحله تنظیمات پرینتر

در این مرحله شما باید تنظیمات پرینتر و چاپ را بررسی کنید. در برنامه ای که از طریق رایانه با آن می خواهید چاپ را انجام دهید، بررسی کنید که صفحه مورد نظر بر روی ۸/۵ در ۱۱ اینچ تنظیم شده باشد. هم چنین بررسی کنید که پرینتر به اندازه کافی جوهر داشته باشد، زیرا حتی اگر ذره ای جوهر برای چاپ کم بیاید کل چاپ بر روی ورق مورد نظر خراب می شود. کمرنگ شدن چاپ روی پلاستیک شما تمامی زیبایی کار را از بین می برد.

مرحله آزمایش

یک ورق به صورت آزمایشی چاپ کنید تا بررسی کنید که رنگ ها و طرح مورد نظر به طور صحیح چاپ می شود. با این کار اگر پرینتر شما رنگی را بیش از حد بکار ببرد و یا فاصله هایی بدون رنگ در طرح ایجاد کند متوجه خواهید شد و با تنظیم پرینتر می توانید مشکل آن را برطرف نمایید. توجه داشته باشید که پشت زمینه سفید بر روی ورق های کاغذی معمولی باعث پر رنگ تر شدن رنگ ها می شود، به همین دلیل پس از چاپ بر روی پلاستیک شفاف، رنگ ها به پر رنگی چاپ بر روی کاغذ نمی باشند.

مرحله چاپ روی پلاستیک

حال زمان آن است که اجازه بدهید پرینتر کار چاپ روی پلاستیک شفاف را انجام دهد. پس از اینکه چاپ تمام شد ابتدا ورق پلاستیک شفاف چاپ شده را از پرینتر در بیاورید و بر روی سطح صاف قرار دهید به طوری که سمت چاپ شده رو به بالا باشد و هیچگونه تماسی با آن حاصل نشود. جوهر ۵ الی ۱۵ دقیقه طول می کشد تا خشک شود. اگر احساس کردید در این مدت زمان طرح شما خشک نشده است پس زمان بیشتری را به چاپ روی پلاستیک بدهید. به یاد داشته باشید که در این مدت به ورق و‌ جوهر دست نزنید.

پس از آنکه ورق پلاستیک کاملا خشک شد می توانید حالا طرح دلخواه خود یا در واقع چاپ روی پلاستیک مورد علاقه خود را داشته باشید. با این روش راحت شما می توانید در امور بسیاری خلاقیت داشته باشید و طرح های جالبی را بر روی پلاستیک چاپ کنید. یا اینکه می توانید طرح دلخواه خود را به ما بسپارید و با کیفیت عالی دریافت کنید. جهت ثبت سفارش خود می توانید از طریق تلفن های تماس سفارش خود را نهایی کنید.

درباره چاپ روی پلاستیک

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • نوزده + 18 =