می توان با استفاده از هر پرینتر خانگی به غیر از پرینترهای لیزری بر روی پلاستیک شفاف چاپ کرد. گرمای حاصل از پرینترهای لیزری مانع از چسبیدن صحیح ذرات پودر پرینتر بر روی پلاستیک می شود. برای چاپ روی پلاستیک شفاف به جوهرهای مخصوص نیاز ندارید و پلاستیک هایی که بتوان روی آن ها چاپ کرد با قیمت مناسب موجود می باشند. در بعضی از پرینترها برای کسب بهترین نتیجه چاپ روی پلاستیک، به پلاستیک هایی با برند همان پرینتر نیاز است. قیمت صفحات پلاستیکی به طور میانگین از ۱۵ الی ۶۰ دلار برای هر بسته ۵۰ تایی می باشد. اسم دیگر صفحات پلاستیک شفاف، ترنسپرنسی می باشد.

مراحل آماده سازی چاپ روی پلاستیک شفاف

برای انجام چاپ روی پلاستیک انجام برخی مراحل لازم و ضروری است. در این مقاله و مقاله بعدی قصد داریم شما را با مراحل کارکرد چاپ روی پلاستیک آشنا نماییم تا دلیل زمانبر بودن این کار را بهتر متوجه شوید.

مرحله نخست

صفحه پلاستیکی شفاف مناسب چاپ تهیه کنید و اطمینان حاصل کنید که صفحه انتخاب شده مناسب چاپ با پرینترهای خانگی باشد. اندازه ورق به صورت استاندارد باید ۸/۵ در ۱۱ اینچ باشد. ورق های پلاستیکی دارای یک سمت زبر می باشند که به چسبیدن جوهر بر روی سطح آن ها کمک می کند. چاپ بر روی سمت صاف ورق باعث می شود که جوهر بر روی ورق نچسبد ، آهسته خشک شود و به راحتی از روی ورق کنده شود.

مرحله دوم

ورق پلاستیکی شفاف را داخل پرینتر قرار دهید به طوری که سمت زبر آن پشت قرار گیرد. بعضی از مدل های ورق پلاستیک شفاف دارای زبانه سفید بر روی ورق پلاستیکی می باشند. این زبانه به پرینتر کمک می کند که ورق را راحت تر داخل بکشد و پرینتر بتواند میزان شفافیت سطح ورق را تشخیص دهد. هنگام چاپ ، این زبانه را لبه پرینتر قرار دهید.

با ما همراه باشید تا در مقاله بعدی در مورد دیگر مراحل باقی مانده نحوه چاپ روی پلاستیک با شما صحبت نماییم.

درباره چاپ روی پلاستیک

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 5 × پنج =