پس می توان بیان داشت بخش بسیار متنوع چاپی را در اختیار داریم که فن اوری و تکنیک های متعدد چاپ را شامل می شود. این امر تنها تاکید دوباره ایست بر اینکه چرا داشتن یک متخصص در تیم کاریتان اهمیت بسزایی دارد. شرکت ما برای شما، با شما و به نفع شما کار می کند. ما نیازمندی ها و مشخصات مورد نظر شما را مد نظر گرفته و انها را مورد بررسی قرار می دهیم. چندین گزینه تولید را مورد مطالعه قرار داده و بهترین مورد متناسب با بودجه و خواسته های شما را انتخاب می کنیم. نتیجه حاصل، همان گزینه مد نظر شما خواهد بود. جهت آگاهی بیشتر از خدمات ما می توانید به سایت مراجعه نموده و قسمت نمونه کارها را مشاهده نمایید. در این مقاله می خواهیم به طور کلی به چند مورد مهم در مورد طریقه چاپ روی پلاستیک و نکاتی که باید رعایت شود بپردازیم. چاپ روی پلاستیک نیز به تجربه کافی نیاز دارد و هر کسی قادر به انجام آن نمی باشد. در ادامه به چندرین مورد که باید بدانید می پردازیم:

تنش سطحی زیرلایه

بدون شک برخی از افراد متخصص در این چاپ روی پلاستیک می دانند همانطور که یک حشره مانند گامزن ابی می تواند بر سطح اب بدون افتادن در ان بایستد، تنش سطحی در اینکه جوهر بطور مناسب به پلاستیک می چسبد یا صرفا با لمس کردن پاک می شود، ایفای نقش می کند.

برای اطمینان از چسبندگی جوهر به سطح پلاستیکی، توصیه می شود که تنش سطحی جوهر باید حداقل 10 دین پایین تر از انرژی ازاد سطحی ورق پلاستیک باشد. این امر بدین دلیل است که مایعات سطوح مسطح با انرژی ازاد سطحی پایین تر از تنش سطحی مایع مربوطه را مرطوب نمی کنند.

انتقال

به این نکته توجه داشته باشید که اگر شما توازن تنش سطحی / انرژی ازاد سطحی نامناسب بالا داشته باشید، جوهر در بالای پلاستیک قرار می گیرد، و به سختی با خود پلاستیک در تماس قرار خواهد گرفت. اگر شما توازن مناسب جوهر/سطح را داشته باشید، جوهر در برابر پلاستیک به خوبی و با یکنواختی قرار گرفته و خیس یا مرطوب شدن سطح پلاستیکی را امکان پذیر می سازد و این همان چیزی است که شما می خواهید. این عمل همان چیزی است که در این فرایند باید در چاپ روی پلاستیک به آن دست پیدا کنید. طبق مطالعات، برای چاپ جوهرافشان ایده ال شما باید ورقه های پلاستیکی با انرژی ازاد بین 40 تا 50 دین را انتخاب نمایید. با این حال همواره بخاطر داشته باشید که این عدد برای پرینترهای مختلف و تکنیکهای چاپ گوناگون، متغیر می باشد.

چاپ روی پلاستیک یکی از عواملی است که امروزه با ورود پلاستیک های قابل بازیافت به دنیا بسیار مورد توجه قرار گرفته اند و برای موارد بسیاری می توان از این نوع چاپ استفاده کرد.  برای اطلاع از اینکه چگونه و روی چه مواد پلاستیکی می توانید طرح دلخواه خود را چاپ کنید و یا سفارش دهید می توانید با شماره های موجود در سایت چاپ روی پلاستیک تماس حاصل نمایید.

 

درباره چاپ روی پلاستیک

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • پنج × دو =